Gwiazda trenuje i ogłasza nabór

Z nieba do piekła - tak określić można ostatni sezon w wykonaniu Gwiazdy Bydgoszcz. Reaktywowana w 2011 roku drużyna seniorów miała w trzy lata znaleźć się w klasie okręgowej. Zaczęło sie dobrze, bo od awansu do A klasy. W tej jednak piłkarze Gwiazdy, mimo dobrej rundy jesiennej, nie zdołali utrzymać ligowego bytu. Teraz wszystko zaczynają od nowa.

Na tę chwilę Gwiazda przygotowuje się do rozgrywek B klasy. Jest jeszcze jednak szansa, aby bydgoszczanie wrócili poziom wyżej. Aby tak się stało, któryś z zespołów A klasy musiałby się wycofać lub nie otrzymać licencji. Po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, kiedy Gwiazda zajmowała 9 miejsce w tabeli, wydawało się, że utrzymanie jest na wyciągnięcie ręki. Tak się jednak nie stało. "Po dobrej rundzie jesiennej uważaliśmy, że nasz cel, jakim było utrzymanie, zostanie osiągnięty. Runda wiosenna szybko zweryfikowała nasze poglądy i bez wzmocnień składu nie zdołaliśmy chociażby poprawić wyniku punktowego z jesienni. Zdobyliśmy zaledwie 5 oczek!" - mówi szkoleniowiec Gwiazdy, Adam Balcerek - "Już pod koniec rundy jesiennej drużyna straciła wiarę w zwycięstwa, co spowodowało kryzys wiosną. Kilku zawodników odeszło z zespołu, doszło parę kontuzji i to bez wątpienia miało największy wpływ. Ze swojej strony żałuję, że nie udało mi się odbudować pozytywnej atmosfery, jaka była w B klasie. Za to pragnę przeprosić kibiców, ale przede wszystkim chłopaków z zespołu, którzy w jakikolwiek sposób się na mnie zawiedli. Winę za to, że nie zdołaliśmy się utrzymać, biorę wyłącznie na siebie."

Przed sezonem 2013/2014 Balcerek musi zbudować zupełnie nowy zespół. Wielu zawodników dotychczas grających w Gwieździe chce się sprawdzić w innych zespołach, a klub nie będzie im stawiał przeszkód. Chętnych do gry w Gwieździe też nie brakuje, więc zmian kadrowych będzie sporo: "Mogę jedynie zdradzić, że wymienimy około 50% zawodników" - wyjaśnia Balcerek - "Musimy zostawić w przeszłości to co było, a zacząć patrzeć solidnie w przyszłość. Chcemy zbudować drużynę w większości z młodych piłkarzy z kręgosłupem doświadczonych. Trzeba zbudować atmosferę i zaufanie, a głównym celem będzie dobra i pewna gra zespołu. Jeśli to się uda, jestem pewny, że awansujemy już w przyszłym roku. W tym miejscu chciałbym też podziękować w imieniu swoim oraz działaczy wszystkim zawodnikom, którzy od 2011 roku grali w naszym zespole, za trud, wysiłek, poświęcenie czasu i pieniędzy oraz przede wszystkim godne reprezentowanie klubu, życząc im sukcesów w kontynuowaniu kariery piłkarskiej."

Ogłoszenie KS Gwiazda o naborze do zespołu seniorów (pisownia oryginalna):
Klub Sportowy „GWIAZDA” Bydgoszcz ogłasza nabór uzupełniający do drużyny piłkarskiej seniorów na sezon 2013/2014
Jeżeli jesteś zainteresowany grą w drużynie seniorów, najstarszego klubu sportowego w Bydgoszczy wystarczy skontaktować się dzwoniąc bezpośrednio do siedziby klubu pod nr tel.: 52 379 78 01 lub wysyłając e-maila na adres ksgwiazda@interia.pl.
Jednocześnie informujemy, że pierwszą jednostkę treningową rozpoczynamy w dniu 16 lipca br. tj. wtorek o godzinie 18:00, następna w czwartek również o godzinie 18:00 na obiektach sportowych przy ul. Bronikowskiego 45 w Bydgoszczy. Posiadamy obiekty z doskonałym zapleczem technicznym i sanitarnym.
Wszystkich chętnych zapraszamy!

Sebastian Torzewski


DODANO: 17-07-2013 13:08
AUTOR: Sebastian Torzewski
TAGI: piłka nożna; futbol; football; B klasa piłki nożnej; B klasa; Gwiazda Bydgoszcz; Adam Balcerek; skład; nabór; drużyna; seniorzy; Sebastian Torzewski;
KATEGORIA: Klasa A i B piłki nożnej
Autor: Były Zawodnik @ 2013-07-20 19:03:13
to co ten człowiek wygaduje to jest blamaż tego gościa. Zadumany w sobie gość, który nie ma pojęcia o trenowaniu bo nie posiada nadal licencji. Wszystko się sypneło przez klite \"polityczną\" i mydlących w oczy panów Prezesów i dzialaczy nowo wybranych. Miejcie trochę honoru i podajce się sami do dymisjii

Komentarze i opinie są wyłącznie prywatnymi opiniami Czytelników i nie odzwierciedlają w żaden sposób punktu widzenia redakcji i wydawcy portalu Sportowa Bydgoszcz. Tym samym redakcja i wydawca nie ponoszą odpowiedzialności za treść zamieszczanych opinii i komentarzy.

Czytelnikom portalu Sportowa Bydgoszcz zabrania się publikowania treści sprzecznych z prawem, treści zawierających wulgaryzmy czy też słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Niedopuszczalne jest także umieszczanie odnośników do innych stron, treści zawierających przekazy reklamowe, danych osobowych lub teleadresowych łącznie z adresami e-mail.

Redakcja Sportowej Bydgoszczy zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa powyżej.OSTATNIE WYNIKI
FOTOREPORTAŻE
WYWIADY
FELIETONY
REPORTAŻE
KOMENTARZE
WIDEO

DYSCYPLINY SPORTOWE

KLUBY SPORTOWE

PARTNERZY

REDAKCJA

Piłka nożna Sporty wodne Zawisza Bydgoszcz Gwiazda Bydgoszcz sonicARTstudio Relacje na żywo
Siatkówka Sporty siłowe ŻKS Polonia Bydgoszcz KP Polonia Bydgoszcz M4 Student Redakcja
Koszykówka Tenis stołowy Chemik Bydgoszcz KKP Bydgoszcz ALSP Wyżyny Kontakt
Żużel Rugby Transfer Bydgoszcz BKS Bydgoszcz Gwiazda Bydgoszcz  
Piłka ręczna Speedrower Artego Bydgoszcz Bydgoszcz Raiders Kujawia XC  
Lekkoatletyka Inne dyscypliny Astoria Bydgoszcz Alfa Rugby Bydgoszcz Zumba Bydgoszcz  

:: 2005 - 2016 © Sportowa Bydgoszcz ::